گروه مهندسی کویر

بلوئرها یا دمنده‌ها عامل اصلی در فرآیندهای تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال به کمک باکتریهای هوازی هستند. رشد و تکثیر میکرو ارگانیسم ها و اکسیداسیون مواد آلی فاضلاب توسط آنها به حضور و مقدار اکسیژن محلول در بستگی دارد. جهت تامین هوای مورد نیاز مخازن هوادهی در سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب و یا بک‌واش(Back Wash) فیلترهای شنی و فیلترهای کربن اکتیو(کربن اکتیو) از دستگاه‌های هواده استفاده می‌شود که متداولترین آنها بلوئر(Blower) می‌باشد. گروه مهندسی کویر تامین کننده انواع بلوئر در مدلهای روتس(Roots)   می باشد.

بلوئرهای تیپ روتس(Roots)  نسبت به تیپ سایدچنل دوام بیشتری داشته و بالطبع قیمت بالاتری نیز دارند. این دمنده‌ها به دو گروه بلوئرهای تایوانی و بلوئرهای اروپایی تقسیم می شوند. بلوئرهای تیپ روتس تایوانی دارای دور عملکردی پایینی هستند (بلوئرهای دورپایین) و به راحتی با الکتروموتورهای 1400rpm کوبل میشوند. به صورت دایم کار می‌باشند و به دلیل عملکرد با دور پایین استهلاک بسیار پایینی داشته و عمر بالایی دارند. گروه مهندسی کویر تامین کننده انواع، بلوئرهای لانگ‌تک (Longtech) و گلدن‌تک (Goldentech) ساخت کشور تایوان می‌باشد. بلوئرهای تیپ روتس اروپایی دارای دور عملکردی بالاتری نسبت به نوع تایوانی بوده و دارای کیفیت مناسبی می‌باشند. گروه مهندسی کویر تامین کننده انواع، بلوئرهای ارزن(Aerzen) آلمان و پدروگیل(Pedro Gil) اسپانیا می‌باشد.

کاتالوگ بلوئر گلدن تک | Goldentech

 

کاتالوگ بلوئر لانگ تک | Longtech

 

کاتالوگ بلوئر ارزن | Aerzen

 

کاتالوگ بلوئر پدروگیل | Pedrogil

 برای مشاوره و تهیه بلوئر با ما تماس بگیرید.


بلوئرها یا دمنده‌ها عامل اصلی در فرآیندهای تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال به کمک باکتریهای هوازی هستند. رشد و تکثیر میکرو ارگانیسم ها و اکسیداسیون مواد آلی فاضلاب توسط آنها به حضور و مقدار اکسیژن محلول در بستگی دارد. جهت تامین هوای مورد نیاز مخازن هوادهی در سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب و یا بک‌واش(Back Wash) فیلترهای شنی و فیلترهای کربن اکتیو(کربن اکتیو) از دستگاه‌های هواده استفاده می‌شود.

بلوئرهای ساید چنل ماشین های تک محوره هستند که با ایجاد جریان مغشوش هوائی و ایجاد جریان گردابه ای اقدام به ایجاد فشار حداکثر ۵۰۰ میلی بار می نمایند. بلوئرهای فوق در صنایعی که احتیاج به هوادهی کم عمق و کم فشار دارند استفاده می شوند گروه مهندسی کویر تامین‌کننده انواع بلوئر ساید چنل گرین‌کو (Greenco) و رونتای(Rontai) ساخت کشور تایوان می‌باشد.

 

کاتالوگ بلوئر گرین کو| Greenco

 

کاتالوگ بلوئر رونتای| Rontai

 برای مشاوره و تهیه بلوئر با ما تماس بگیرید.

بلوئر یعنی دمنده یا هواده

بلوئر ها بر اساس ساختمان طراحی و عملکرد به چند دسته اصلی زیر تقسیم می شوند:

 

روتس بلوئر | Roots Lab Blower

پمپ روتس با دوکاربرد بلوئر (دمنده) و وکیوم (مکنده) می‌باشد. این پمپ در گروه پمپهای خشک است و به این علت در صنایع گوناگون کاربرد دارد. به طور معمول با ترکیب دو پمپ روتس یا روتاری روتس می‌توان به وکیوم بالا رسید. امروزه این پمپ در ابعاد متفاوتی از چندین متر مکعب تا یک صد هزار متر مکعب در ساعت ساخته می‌شود. بلوئر روتس ماشینی دو محوره بوده که از یک پوسته ودو موتور دو لاب یا سه لاب تشکیل شده که با چرخش روتورها در داخل هم از یک طرف و ایجاد خلاء از طرف دیگر هوادهی می کند.

ادامه مطلب: بلوئر هوادهی چیست؟